Hightorque HTDW-6056-36-NE 1:36 Gear Motor CAN
SKU: SS100030625
Out Of Stock
We will notify you when this product becomes available.
  • Dual Encoder Enables multi-turn absolute position recognition
  • Battery power compatible Could be used in 24V battery-powered system
Product
Hightorque HTDW-6056-36-NE Motor
Voltage Range
12-48V
Operating Temperature
-20℃~40℃
Mechanical Dimension
60mm x 60mm x 56mm
Communication Interface
CAN-FD & CAN
Gear Ratio
1:36
Rated Output Power
52 W
Rated Torque
10 Nm
Peak Torque
36 Nm